Duben 2011

Perfidy - moje první "online knížka"

26. dubna 2011 v 17:26 | Keinna Williams
Ahoj, chtěla bych vám představit o čem tak bude moje první série povídek. Nese název Perfidy což by se dalo volně přeložit jako "zrada". Půjde o mladou dívku Barbaru která je již 2 roky ve vztahu s chlapcem jménem Moses. Začínají se dít ale divné věci hned potom, co Barbara rozbije 100 let staré zrcadlo po dědečkovi. Ale kdo byl ve skutečnosti její dědeček? Doufám že se vám příběhy budou líbit :)


Krev

25. dubna 2011 v 9:34 | Keinna Williams |  Zápisníček
Pamatuji si, jak se nás někdo ptal, jaká tekutina je nejdražší. Mnoho lidí odpovědělo že benzín nebo tak něco. Poté někdo řekl že krev. A bylo to správně. Krev je nenahraditelná kapalina. Krev má červenou barvu - někdy tmavší nebo světlejší. Je to životodárná tekutina složená z tekuté plazmy a buněk -> červené krvinky, bílé krvinky a krevní destičky (alespoň tak jsme se to učili). Zastává v tělě důležité funkce. Tou hlavní je dopravovat živiny (kyslík, glukózu) a stopové prvky do tkání a odvádět odpadní produkty. Říká se, že je to "Živá voda". Také se vám zvedá žaludek, když se o ní dlouho mluví?


Průměrný člověk má kolem 5 litrů krve. Okysličená krev má jasně červenou barvu zatímco odkysličená tmavě rudou... ale o tom už jsme mluvili.

"Sestro, odebrala jste tomu pacientovi krev?" "Odebrala, pane primáři, měl jí pět litrů..."

Obrázek: profimedia.cz

Kelly Osbourne: Panický strach z vězení

25. dubna 2011 v 9:19 | Keinna Williams |  Zápisníček
Nepořádek v daních straší v noci dvacetišesti letou hvězdičku Kelly Osbourne. Bojí se vězení, protože se přišlo na nesrovnalosti v daních. Celkem dluží úřadům přes 30 tisíc dolarů, o které nevychází daňové přiznání z roku 2009. Pokud by vás zajímala přesná částka, tak je to 34 163 dolarů a 40 centů... Ve zmíněném roce Kelly překvapivě obsadila třetí místo v soutěži Dancing with the Stars (obdoba našeho StarDance), zhubla, přestala s drogami a její hvězda začala stoupat strmě vzhůru. Momentálně je novou tváří Madoninny módní kolekce Material Girl a čerstvě zamilovaná do Roba Damianiho, se kterým si pořídila nové bydlení. Rob jí také utěšuje, že neskončí ve vězení jako herec Wesley Snipes, "bručí" právě kvůli daňovým únikům. Napřed sice na Twitter napsala velmi sprostý vzkaz, že jsou to jen výmysly, po schůzce s nově najatým finančním poradcem už ale byla jako beránek.

Třicet tisíc dolarů není pro Kelly žádná závratná suma, do vězení jí ale dostat může.

Bieberteror: Proč ničí kolegu?

24. dubna 2011 v 20:49 | Keinna Williams |  Zápisníček
Manžel herečky Demi Moore, herec Ashton Kutcher (33 let) má noční můru. Jmenuje se Justin Bieber, je mu sedmnáct a denně mu telefonuje, jak se těší na společné natáčení, jak ho vždycky obdivoval a že se spolu brzy nastěhují do karavanu, což bude "jízda". Prozradil zdroj z Ashtonova okolí. Otázkou je, nakolik jsou tyto zprávy podložené. Kanadská hvězdička Justin Bieber stoupá vzhůru a bulvár ho jen tak nespustí z očí. Pravdou pravdoucí ovšem zůstává, že se Ashton Kutcher a Justin Bieber letos opravdu sejdou před kamerou. Měli by společně natáčet film "What Would Kenny do?" (Co by měl Kenny dělat?). Bieber bude hrát mladší a Ashton starší "verzi" Kennyho. Kdo bude komedii režírovat, není zatím jisté, film by měl jít do kin v roce 2012.

Ashton pomalu začíná tušit, co ho na place s Biebrem čeká.

Ivana Gottová - Pravda o její nevěře

24. dubna 2011 v 20:39 | Keinna Williams |  Zápisníček
Rozhodla jsem se Vám objasnit střed médií - Ivana Gottová a pravda o jejím milenci.

Minulý týden vydal jeden nejmenovaný bulvární týdeník článek o nevěře populární moderátorky VIP zpráv Ivany Gottové, 35 let. Dokonce přinesl i sérii fotografií z údajného rande, které měla mít s fotografem Davidem Kundrátem. Možná je lehké fotografiím uvěřit, ovšem já musím potvrdit, že nešlo o žádné rande. Ivana se ten den zúčastnila spolu s Terezou Kostkovou, Alicí Bendovou a dalšími kolegy tiskové konference na Václavském náměstí, ze které poté odešla v doprovodu fotografa, ovšem v přátelském duchu. "Nechci se k tomu nijak vyjadřovat. Už na první pohled je myslím jasné, že i podle fotografií je to hloupost. Celá kauza je smyšlená." řekl sám Kundrát. S Ivanou sice společně z akce odešli, ale popošli spolu asi jen tři sta metrů na městkou hromadnou dopravu a tam se rozdělili. Ivana si šla po svých a David jel fotografovat další akci. O nic tedy nešlo. Sama Ivana se k tomu nejdříve chtěla vyjádřit, pak to ale zamítla, protože ta kauza je podle ní tak nesmyslná, že nechce dál zavdávat příčinu k tomu, aby se o tom psalo. Manžel Ivany, zpěvák Karel Gott (71 let) se celé aféře pouze směje a stoprocentně stojí za svou ženou. Jakékoliv vyjádření také odmítl s tím, že to nestojí za to.
Moderátorka - Ivana sama pracuje v médiích - na TV Prima moderuje VIP zprávy.

S manželem - Po medii rozpoutané nevěře se Karel Gott postavil na stranu ženy.

Nic - v lidské hlavě!

19. dubna 2011 v 19:01 | Keinna Williams |  Zápisníček
Čemu říkám nic? To, že sedíte u počítače, a neděláte nic. To je teda opravdový nic. Ode mě to docela pěkně sedí, ale já tam trávím tak ani ne hodinu denně + nějaká půl hodinka na věci do školy. Ale to je teď jedno. Další nic je podle mě mozek politiků. Na moje názory se raději ani neptejte. Vytvořila jsem takovej menší vtip v malování... vím že to moc není k tématu, ale nic v "gebuli" to je. Hihi.


Moje "nejoblíbenější" politička z VV (Věci Veřejné), Kristýna Kočí

Nejsem pokročilá grafička. A malování stačí.

Slovo "nic" nejsou jen hlavy politiků z VV, ale také zkratka. NIC je síťová karta (část hardware), která zprostředkovává komunikaci po počítačové síti. Network Information Centre - národní či nadnárodní organizace zodpovědná za provoz některé domény nevyšší úrovně, např. pro doménu .cz je to sdružení CZ.NIC a Negative Impedance Converter - záporný měnič impedance.

Jinak nevím co bych k tomu ještě dodala... takže článek ukončuju... mimochodem, zajímavé téma. Kdo pro to hlasoval?

OK

18. dubna 2011 v 20:46 | Keinna Williams |  Zápisníček
Už se mi to nějak spravilo... to tim starym notebookem ...

Are u kidding me?! :O

18. dubna 2011 v 20:45 | Keinna Williams |  Zápisníček
Co to jeeeeeee s designem!!!

Barev si važte!

16. dubna 2011 v 11:44 | Keinna Williams |  Zápisníček
Barvy... další téma týdne. Myslím, že je to víc než jen to, že svět nemusí být černobílý... myslím, že je to dar od boha, který se chtěl jen kochat krásou barevného světa. Barev může být nekonečno, stejně jako čísel. Každá barva má svůj význam na zemi, každá se na něco použije. Prostě barvy jsou pro mě vším. Můžete s nimi vyjádřit své pocity na papír. Můžete si s nima hrát, míchat je. Každý má svojí oblíbenou barvu, já však ne. Všechny jsou krásné. Měli bychom si barev vážit... co by se stalo, kdyby byl svět jen černobílý... omyl. Černá i bílá jsou také barvy, žádná neutrální barva neexistuje. Někdy sním, jaké by to bylo bez barev. Svět by hledal radost, nadšení ze života.

Takže to byl můj názor na barvy. Teď bych vám tady chtěla udělat menší shrnutí informací o barvách které jsem čerpala z Wikipedia - však jsem je ale opsala mými slovy.

Barvy jsou vytvářeny viditelným světlem které dopadá na naší sítnici. Naše oči jsou citlivé na tři základní barvy: červená, zelená a modrá.

Nic dalšího mi jako důležité nepřipadalo.

Barvy jsou život.


Pro náš život jsou barvy také víceméně důležité. Kdyby nebyly, svět by byl neustále nemocný a trpěl by po zážitcích. Dříve zelné hory by měly našedivělou barvu, potok by místo vody proudil maltou a další, neskutečné věci.
Chci jen doufat, že barvy tu budou navždy s námi.

Jaro, léto, podzim, zima...

Každé období, měsíc i den má svou jedinečnou barvu. K jaru bych charakterizovala světle zelenou. Květy rostou a začíná se oteplovat - i když toto jaro nestálo za nic moc. Nové smíchané barvy příchází na svět, kvetou a kvetou... A léto? K tomu patří neurčitá barva, nějaká barva, která je letní. Neumím říct, jaká přesně, léto může mít spousta barevných podob. Podzim - žlutý čas. Někdy se dá říct, že i hnědý. Listí padá ze stromů, užíváme si to. Padáme do listí a užíváme si podzimních barev. A poslední zima. Bílá zima, jako jste každý z vás mohl slyšet. Zima je krásná, krutá a bílá. Všechny tyto barvy jsou úžasné, nikdo je nikdy nenahradí.

Děkuju za přečtení článku.

Zdroj: informace - Wikipedie, fotky - Profimedia

Basťoch

6. dubna 2011 v 13:39 | Keinna Williams |  Zápisníček
Nemám moc času, běžím na narodky kamarádky. Ale něco vám sem ještě hodím.

Už nadpis napovídá, že půjde o lidi...s... jak to říct... obezitou. Vlastně slovo "basťoch" či "basťoška" pravděpodobně neznáte. Tak jsem říkala tlustým lidem a dětem když jsem byla malá. Příjde mi to jako vtipný slovo - a kdo brání dětské fantazii aby si vymýšlela vlastní slova. Ale to co mám na mysli je tohle - neodsuzujte lidi od toho jak vypadají... Tak a dost! Nikdo přece tohle tupý pravidlo dodržovat nebude. Každej se "tlouštíkům" směje, a i když ode mě to teda pořádně sedí. Ta kamarádka, co jí jdu teď na narozeniny, je taky basťoška. Je to ale kámoška. Občas, když se pohádáme, jí pomlouvám že je tlustá a myslí si o sobě bůh ví co. Ale to vždycky přestane. Jedinej človek (dívka), na kterou mam na dělání srandy právo, je KikinQa Blondýnka/Rubia/Kočička Hanzlíčková. Chcete-li se pobavit, klikněte sem. Ta kravka má otevřený profil že jí všeci můžou komentovat fotky, příspěvky, videa... takže neváhejte, zaslouží si to ;) Falešná mrcha... něco pěknýho jí tam napište. Jinak, jak má v alternativním jméně "květináč" tak to pro ní měla bejt nadávka, a ona si to dá ještě jako jméno. To je moc. Já jí teď říkám KveticaCharva (po moravsku květina *****). Dobrý ne?

CG Vaše Keinna.