Barev si važte!

16. dubna 2011 v 11:44 | Keinna Williams |  Zápisníček
Barvy... další téma týdne. Myslím, že je to víc než jen to, že svět nemusí být černobílý... myslím, že je to dar od boha, který se chtěl jen kochat krásou barevného světa. Barev může být nekonečno, stejně jako čísel. Každá barva má svůj význam na zemi, každá se na něco použije. Prostě barvy jsou pro mě vším. Můžete s nimi vyjádřit své pocity na papír. Můžete si s nima hrát, míchat je. Každý má svojí oblíbenou barvu, já však ne. Všechny jsou krásné. Měli bychom si barev vážit... co by se stalo, kdyby byl svět jen černobílý... omyl. Černá i bílá jsou také barvy, žádná neutrální barva neexistuje. Někdy sním, jaké by to bylo bez barev. Svět by hledal radost, nadšení ze života.

Takže to byl můj názor na barvy. Teď bych vám tady chtěla udělat menší shrnutí informací o barvách které jsem čerpala z Wikipedia - však jsem je ale opsala mými slovy.

Barvy jsou vytvářeny viditelným světlem které dopadá na naší sítnici. Naše oči jsou citlivé na tři základní barvy: červená, zelená a modrá.

Nic dalšího mi jako důležité nepřipadalo.

Barvy jsou život.


Pro náš život jsou barvy také víceméně důležité. Kdyby nebyly, svět by byl neustále nemocný a trpěl by po zážitcích. Dříve zelné hory by měly našedivělou barvu, potok by místo vody proudil maltou a další, neskutečné věci.
Chci jen doufat, že barvy tu budou navždy s námi.

Jaro, léto, podzim, zima...

Každé období, měsíc i den má svou jedinečnou barvu. K jaru bych charakterizovala světle zelenou. Květy rostou a začíná se oteplovat - i když toto jaro nestálo za nic moc. Nové smíchané barvy příchází na svět, kvetou a kvetou... A léto? K tomu patří neurčitá barva, nějaká barva, která je letní. Neumím říct, jaká přesně, léto může mít spousta barevných podob. Podzim - žlutý čas. Někdy se dá říct, že i hnědý. Listí padá ze stromů, užíváme si to. Padáme do listí a užíváme si podzimních barev. A poslední zima. Bílá zima, jako jste každý z vás mohl slyšet. Zima je krásná, krutá a bílá. Všechny tyto barvy jsou úžasné, nikdo je nikdy nenahradí.

Děkuju za přečtení článku.

Zdroj: informace - Wikipedie, fotky - Profimedia
 


Komentáře

1 seznam.mih seznam.mih | E-mail | Web | 16. dubna 2011 v 12:00 | Reagovat

pěkně napsanej článek :) barvy dle ročních období bych charakterizovala:
Jaro  - světle zelená a růžová
léto - tmavě modrá a žlutá (jako moře)
podzim - oranžová a hnědá
zima - bílá a šedá

2 Džafina Džafina | Web | 16. dubna 2011 v 12:08 | Reagovat

pěkný článek, já si svět bez barev představit neumím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama