Zápisníček

Sami ve dvou

25. srpna 2012 v 21:00 | K*
Minulý týden jsem čekala v kavárně na své kamarádky, když si k sousednímu stolu sedla mladá žena. Ještě před tím, než si objednala kávu, vytáhla svůj mobil a zuřivě do něj ťukala, jako by se právě zabývala prodejem akcií Facebooku. Chvilku po ní dorazil její přítel, ale místo toho, aby se ho zeptala: "Miláčku, jaký jsi měl den?", ho pozdravila otázkou: "Znáš už novou aplikaci 'Aroundme'?" Po stručném "ano" i on vyndal z kapsy kalhot svůj iPhone a od té chvíle "datlovali" na svých telefonech s virtuozitou pokladní v supermarketu jako dva autisté na rychlém rande. V tu chvíli jsem nevěděla, co mi připadá horší, jestli párečky, které sedí beze slova v restauraci, protože si nemají co říct, nebo párečky, které mlčky surfují po internetu. Vůbec mám poslední dobou pocit, že se rozmáhá nová mobilová mánie. Nedávno jsem byla na koncertu jedné oblíbené kapely a cítila jsem se jako na high-tech veletrhu, z davu tady vyčnívaly stovky smartphonů a většina návštěvníků se ani nepohupovala v rytmu hudby, ale jen strnule postávala, aby jejich videa nebyla náhodou rozmazaná. Potom je hned vyvěšovali na Facebook, aby všichni přátelé mohli vidět, že se ještě dala sehnat vstupenka na vyprodaný koncert. A bohužel ze všech nejhorší je má kamarádka Pavla. Její telefon pípá a zvoní v minutovém rytmu a ona se na něj vrhá s takovou panikou, jako by byla mladou matkou, která je jako paralyzovaná, jakmile se její dítě rozbrečí. Normální rozhovor tak s Pavlou bohužel už není možný, protože je permanentně pohlcená svým svým on-linovým světem. "Tomáš mi posílá vždycky tak vtipný smajlíky, je to prostě miláček." Nebo: "Evičky nová profilová fotka na Facebooku je opravdu šílená, vůbec nechápu, jak si ji tam mohlá dát." V takovém případě už mohu s dotyčným mít jen soucit a boj o přízeň vzdát. Sice mám sama iPhone a v AppStoru nakupuji stejně často jako v Bershce nebo v Tesku, hodně chatuji a průběžně na Facebooku sleduji, kdo jde příští týden na jakou party, ale to už má určité meze! Když jsem v klubu, chci se bavit a nikdy mě ani nenapadne v davu na tanečním parketu hodnotit fotky mých facebookových přátel "to se mi líbí". Samozřejmě, že pětiminutové zpoždění svého přítele, na kterého čekám v pizzerii, občas překonám tím, že se dívám na své e-maily nebo si přečtu na internetu nějakou pikantnost ze světa celebrit či napíšu něco na blog, ale když přijde, mám oči jen pro něj, a to stoprocentně!

Máma

25. srpna 2012 v 19:06 | K*
Amazing.
Lovely.
Intelligent.
Happy.
Beautiful.
Marvellous.

Jedna část z rodičů - máma. Naprosto jí zbožňuju. No, možná se nevídáme až tak často, jak bychom obě chtěly, ale i to mi vzhledem k naší situaci stačí. Když jsem byla mladší, měla jsem někdy chuť jí vážně *cenzurováno* za to, že na mě furt nadává a za to, že mě buzeruje. Ale .. je to vlastně část výchovy. Máma je člověk kterému na vás záleží, všichni ve vašem životě se na vás stejně jednou vykašlou ale máma vždycky bude jenom na vaší straně. Vždycky vás podpoří, pomůže vám. Ona je ten člověk, kdo vás vychoval a poskytl vám vše, co jste kdy potřebovali - lásku. Je to žena, která vychovává dítě, dá mu vzácný dar - narození (pokud ovšem nejste z umělého oplodnění). Moje máma navždy bude mít můj respekt a úctu, je to ta nejkrásnější a nejhodnější osoba kterou znám. Děkuju, mami.

Nejsem tu do příští neděle

1. července 2011 v 18:09 | K*
Turkey Flag
Do příští neděle tu nejsem. Dneska od 21:00 odjíždím do Turecka (to budou zas samý: Turek od okurek:D). Možná se na PC dostanu v internetový kavárně, ale nevííím:D Tak se mějte a prázdiny si užijte, já jdu balit:D

Provizorní design

21. června 2011 v 18:39 | K*
It Was There Just A Second Ago
PO TŘE BU JU DESIGN ! :D Budu se snažit nějakej udělat... ale jelikož jsem v tom "opravdu dobrá", tak jsem sem zatím nastavila takovej "rychlovkovej" ... takže se nelekejte :D

Vyhazov?

14. června 2011 v 12:39 | K*
Ahoj...

takže abych začala něčím veselejším, co by to mohlo být? Nic dobrýho se mi zatim moc nedaří. V pátek jedu do Prahy (což je pro mě peklo, páč tam jedu za svym věčně děvkama zahrnutym tátou) a dočetla jsem knihu "My děti ze stanice zoo" - a říct, že z toho mam dobrej pocit a dobře se mi to četlo říct nemůžu. Prostě debilní děti co zkusili heroin (či co to bylo) a pak se z toho postupně (ne)dostávali. Ale teď hlavní věc: moje kamarádka, která chodí ještě na základku si velice "chytře" vyždímala mokrou houbu na hlavu. No co, její problém. Ale jelikož to viděla paní zástupkyně, tak se na poradě poraděj, jestli jí vyhoděj ze školy nebo ne. Byl to docela šok, porada je dneska tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Neuvěřitelný, jak jedna písnička může člověku zlepšit náladu :)

Dělejte to jako Francouzky! - Část 1, Francouzká žena a její charizma

5. května 2011 v 14:59 | Keinna Williams
Tajuplné, sebevědomé a absolutně neodolatelné, tak přesně takové jsou dámy z Francie. Můj 'speciální' kurz francouzštiny vám ukáže, jak být stejně šťastné jako ony. Užijte si článek.- Francouzky se nehoní za žádným ideálem krásy, rády zdůrazňují svou individualitu. Místo toho, aby nějaký svůj nedostatek skrývaly, udělají si z něj svou přednost nebo poznávací znamení, jako např. Vanessa Paradis ze své mezírky mezi zuby.
- My Češi máme sklony k tomu ze všeho dělat "projekt": např. když chceme zhubnout, napíšeme si to na seznam povinností, vzdáme se uhlohydrátů a týráme se třikrát týdně po práci sportem. Francouzku by nikdy nic takového nenapadlo. Sport je součástí jejího každodenního života, a to hlavně proto, že ve městech není moc míst k zaparkování, a tak chodí všude pěšky, nebo jezdí na kole. Nechápe, proč by kvůli posilování musela zvlášť do nějakého fitness centra. A když chce shodit pár kil, raději nechá polovinu jídla na talíři, než aby se něčeho striktně vzdala.
- A když už je řeč o sportu, tak si přiznejme, že u nás málokterá dívka chodí na hodiny baletu. Ve Francii je to ale stále dost populární pohyb, nejen kvůli udržování váhy, ale pro pěkné držení těla.
- Francouzka dělá pro svůj dobrý "tělesný" pocit ještě spoustu dalších věcí - pravidelně chodí na kosmetiku a manikúru, dopřává si masáže a hýčká se vůněmi. Největší favority šarmantních Francouzek jsou klasické luxusní vůně: "Chanel No. 5" a "J'adore" od Diora.


Idoly s malou vadou na kráse
Být perfektní není ve Francii tak důležité.

Podle pravítka

4. května 2011 v 17:39 | Keinna Williams
Ať už byla geometrie váš oblíbený předmět nebo ne, vaši módní lásku k trendy proužkům by to změnit nemělo. Na přehlýdkových molech byly k vidění naprosto všude a ve všech barevných kombinacích. Nový trend velí - noste dohromady úzké a hlavně pestrobarevné proužky se širokými. Pruhované šaty Marc by Marc Jacobs si nesmíte zapomenout přibalit. U tradičního italského módního domu Prada vedou proužky různé šířky jako u modročerných šatů na ramínka. Zelená "jedůvka" s černou jsou důstojnými spojenci na XL látkovém klobouku. Outfit z dílny Jil Sander nenechá žádného muže chladným. :) Transparentní vršek je skutečnou trefou do černého! Druhý model značky Prada je ve znamení koketních kanýrků a netradičního barevného spojení.

Doba plastová
Modrá je vážně dobrá!
To tu ještě nebylo! Nosí se platové kabelky! S žádným jiným zavazadlem neprojdete v klidu rentgenem, aniž byste musela ukazovat obsah své tašky! Součástí kabelky je i minitaštička na drobnosti. K dostání je v modré, červené, .
Pepe Jeans, 2300 Kč

Kolem světa
Že jsou prázdniny ještě daleko? To vám rozhodně nebrání v tom, pořídit si originální tílko s dovolenkovým potiskem. Svému miláčkovi tak dáte jasně najevo, kam chcete letos jet! Je libo romantická Paříž, nebo pulzující San Francisco?
Benetton, 899 Kč


Slaměná vdova
Pánský styl právě vede!
První sluneční paprsky jsou sice trochu nesmělé, ale teplé prosluněné dny na sebe nenechají dlouho čekat. Pak by se vaším nerozlučným společníkem měla stát cool pokrývka hlavy.
New Yorker, 269 Kč
(Pardon, lepší obrázek tohoto klobouku jsem nesehnala)

Pan Božský
Výstavní kousek.
Pohledný, štíhlý, příjemný na dotek a v neposlední řadě také zábavný. Nebavíme se o novém mužském idolu, ale o mobilní novince značky Sony Ericson. Seznamte se, Xperia® arc! Více informací získáte na www.sonyericson.czPink obojživelník
Co dělají Britky, když prší? Vezmou si na nohy stylové holínky Hunter. Ani vás už nemusí jarní přeháňky překvapit. Povyšte gumáky na plnohodnotnou módní obuv. S tímto růžovým modelem se vám to zaručeně povede! Seženete je za 2700 Kč na www.tamsinlondon.cz

V říši Inků
Stačí jeden klik!
A nejnovější módní kousky můžou být vaše. Okoukněte neotřelý francouzský styl a smysl pro detail. U mě jednoznačně vyhrály korzetové šaty s nápadným vzorem, ve kterých můžete vyrazit kamkoliv. A nemusí to být nutně do Mexika. Připravte se na zvýšený zájem okolí!
3SUiSSES, 809 KčJe něvěra jen slovo?

4. května 2011 v 16:29 | Keinna Williams
Připravila jsem si pro vás 18 neklamných, vtipných znamení toho, že je vám váš partner nevěrný.

1. Když jste ho viděla na posled, ještě neměl plnovous.
2. Jeho ložnice je vyluxovaná, stejně důkladně jako zadní sedadla jeho auta.
3. Už jste se mu pokoušela vystvětlit stokrát... Když telefonuje se svou matkou, nemusí šeptat!
4. Když chcete sex řekne: "Ty chceš dneska taky?"
5. Jmenuje se David Beckham.
6. Na party se vás lidé často ptají, jestli jste nedávno ještě neměla jinou barvu vlasů, jestli teď nosíte místo brýlí čočky a proč jste si nechala zmenšit ta velká prsa.
7. Včera u vás už zase zvonila ta rozčílená žena s dítětem v náruči.
8. Sice jste po něm chtěla, aby se sprchoval "častěji", ale ne "každou hodinu".
9. Zbledne, když se ho ráno zeptáte: "Miláčku, víš o tom, že mluvíš ze spaní?"
10. Mívá teď hodně služebních schůzek, protože zařizuje stěhování kanceláří do jiného patra v budově. Už potřetí v tomto roce!
11. Pužívá Chanel No. 5
12. Neuvěřitelné, už zase přinesl květiny!
13. To je zajímavé, jak často se musí najednou ten pes venčit!
14. Na to, že je taková zima, má jeho fotbalový klub až moc večerních tréninků.
15. Má rtěnku na límci, škrábanec na zádech a na jeho chloubě se skví nové tetování "Tereza 4ever".
16. Při sexu vám neřekne jinak než miláčku. Jménem vám říká, jen když něco potřebuje.
17. Před časem se odstěhoval k jiné.
18. Zvláštní: proděravěla jste mu tajně kondomy, a kdo otěhotněl? Sousedka!

Něco... pěkného

3. května 2011 v 16:33 | Keinna Williams
Než začnu psát Perdify, rozhodla jsem se pro vás složit takový menší text. Doufám že se vám to bude líbit.

...Víte, jaké břemeno je v životě nejtěžší? Nemít co nést...
...Když všichni mluví o nemožnostech, hledej možnosti...
...Nestěžujte si na to, co nemáte...Radujte se z toho, co máte...

Doufám že také milujete jaro tak jako já.

Krev

25. dubna 2011 v 9:34 | Keinna Williams
Pamatuji si, jak se nás někdo ptal, jaká tekutina je nejdražší. Mnoho lidí odpovědělo že benzín nebo tak něco. Poté někdo řekl že krev. A bylo to správně. Krev je nenahraditelná kapalina. Krev má červenou barvu - někdy tmavší nebo světlejší. Je to životodárná tekutina složená z tekuté plazmy a buněk -> červené krvinky, bílé krvinky a krevní destičky (alespoň tak jsme se to učili). Zastává v tělě důležité funkce. Tou hlavní je dopravovat živiny (kyslík, glukózu) a stopové prvky do tkání a odvádět odpadní produkty. Říká se, že je to "Živá voda". Také se vám zvedá žaludek, když se o ní dlouho mluví?


Průměrný člověk má kolem 5 litrů krve. Okysličená krev má jasně červenou barvu zatímco odkysličená tmavě rudou... ale o tom už jsme mluvili.

"Sestro, odebrala jste tomu pacientovi krev?" "Odebrala, pane primáři, měl jí pět litrů..."

Obrázek: profimedia.cz

Kelly Osbourne: Panický strach z vězení

25. dubna 2011 v 9:19 | Keinna Williams
Nepořádek v daních straší v noci dvacetišesti letou hvězdičku Kelly Osbourne. Bojí se vězení, protože se přišlo na nesrovnalosti v daních. Celkem dluží úřadům přes 30 tisíc dolarů, o které nevychází daňové přiznání z roku 2009. Pokud by vás zajímala přesná částka, tak je to 34 163 dolarů a 40 centů... Ve zmíněném roce Kelly překvapivě obsadila třetí místo v soutěži Dancing with the Stars (obdoba našeho StarDance), zhubla, přestala s drogami a její hvězda začala stoupat strmě vzhůru. Momentálně je novou tváří Madoninny módní kolekce Material Girl a čerstvě zamilovaná do Roba Damianiho, se kterým si pořídila nové bydlení. Rob jí také utěšuje, že neskončí ve vězení jako herec Wesley Snipes, "bručí" právě kvůli daňovým únikům. Napřed sice na Twitter napsala velmi sprostý vzkaz, že jsou to jen výmysly, po schůzce s nově najatým finančním poradcem už ale byla jako beránek.

Třicet tisíc dolarů není pro Kelly žádná závratná suma, do vězení jí ale dostat může.

Bieberteror: Proč ničí kolegu?

24. dubna 2011 v 20:49 | Keinna Williams
Manžel herečky Demi Moore, herec Ashton Kutcher (33 let) má noční můru. Jmenuje se Justin Bieber, je mu sedmnáct a denně mu telefonuje, jak se těší na společné natáčení, jak ho vždycky obdivoval a že se spolu brzy nastěhují do karavanu, což bude "jízda". Prozradil zdroj z Ashtonova okolí. Otázkou je, nakolik jsou tyto zprávy podložené. Kanadská hvězdička Justin Bieber stoupá vzhůru a bulvár ho jen tak nespustí z očí. Pravdou pravdoucí ovšem zůstává, že se Ashton Kutcher a Justin Bieber letos opravdu sejdou před kamerou. Měli by společně natáčet film "What Would Kenny do?" (Co by měl Kenny dělat?). Bieber bude hrát mladší a Ashton starší "verzi" Kennyho. Kdo bude komedii režírovat, není zatím jisté, film by měl jít do kin v roce 2012.

Ashton pomalu začíná tušit, co ho na place s Biebrem čeká.

Ivana Gottová - Pravda o její nevěře

24. dubna 2011 v 20:39 | Keinna Williams
Rozhodla jsem se Vám objasnit střed médií - Ivana Gottová a pravda o jejím milenci.

Minulý týden vydal jeden nejmenovaný bulvární týdeník článek o nevěře populární moderátorky VIP zpráv Ivany Gottové, 35 let. Dokonce přinesl i sérii fotografií z údajného rande, které měla mít s fotografem Davidem Kundrátem. Možná je lehké fotografiím uvěřit, ovšem já musím potvrdit, že nešlo o žádné rande. Ivana se ten den zúčastnila spolu s Terezou Kostkovou, Alicí Bendovou a dalšími kolegy tiskové konference na Václavském náměstí, ze které poté odešla v doprovodu fotografa, ovšem v přátelském duchu. "Nechci se k tomu nijak vyjadřovat. Už na první pohled je myslím jasné, že i podle fotografií je to hloupost. Celá kauza je smyšlená." řekl sám Kundrát. S Ivanou sice společně z akce odešli, ale popošli spolu asi jen tři sta metrů na městkou hromadnou dopravu a tam se rozdělili. Ivana si šla po svých a David jel fotografovat další akci. O nic tedy nešlo. Sama Ivana se k tomu nejdříve chtěla vyjádřit, pak to ale zamítla, protože ta kauza je podle ní tak nesmyslná, že nechce dál zavdávat příčinu k tomu, aby se o tom psalo. Manžel Ivany, zpěvák Karel Gott (71 let) se celé aféře pouze směje a stoprocentně stojí za svou ženou. Jakékoliv vyjádření také odmítl s tím, že to nestojí za to.
Moderátorka - Ivana sama pracuje v médiích - na TV Prima moderuje VIP zprávy.

S manželem - Po medii rozpoutané nevěře se Karel Gott postavil na stranu ženy.

Nic - v lidské hlavě!

19. dubna 2011 v 19:01 | Keinna Williams
Čemu říkám nic? To, že sedíte u počítače, a neděláte nic. To je teda opravdový nic. Ode mě to docela pěkně sedí, ale já tam trávím tak ani ne hodinu denně + nějaká půl hodinka na věci do školy. Ale to je teď jedno. Další nic je podle mě mozek politiků. Na moje názory se raději ani neptejte. Vytvořila jsem takovej menší vtip v malování... vím že to moc není k tématu, ale nic v "gebuli" to je. Hihi.


Moje "nejoblíbenější" politička z VV (Věci Veřejné), Kristýna Kočí

Nejsem pokročilá grafička. A malování stačí.

Slovo "nic" nejsou jen hlavy politiků z VV, ale také zkratka. NIC je síťová karta (část hardware), která zprostředkovává komunikaci po počítačové síti. Network Information Centre - národní či nadnárodní organizace zodpovědná za provoz některé domény nevyšší úrovně, např. pro doménu .cz je to sdružení CZ.NIC a Negative Impedance Converter - záporný měnič impedance.

Jinak nevím co bych k tomu ještě dodala... takže článek ukončuju... mimochodem, zajímavé téma. Kdo pro to hlasoval?

OK

18. dubna 2011 v 20:46 | Keinna Williams
Už se mi to nějak spravilo... to tim starym notebookem ...

Are u kidding me?! :O

18. dubna 2011 v 20:45 | Keinna Williams
Co to jeeeeeee s designem!!!

Barev si važte!

16. dubna 2011 v 11:44 | Keinna Williams
Barvy... další téma týdne. Myslím, že je to víc než jen to, že svět nemusí být černobílý... myslím, že je to dar od boha, který se chtěl jen kochat krásou barevného světa. Barev může být nekonečno, stejně jako čísel. Každá barva má svůj význam na zemi, každá se na něco použije. Prostě barvy jsou pro mě vším. Můžete s nimi vyjádřit své pocity na papír. Můžete si s nima hrát, míchat je. Každý má svojí oblíbenou barvu, já však ne. Všechny jsou krásné. Měli bychom si barev vážit... co by se stalo, kdyby byl svět jen černobílý... omyl. Černá i bílá jsou také barvy, žádná neutrální barva neexistuje. Někdy sním, jaké by to bylo bez barev. Svět by hledal radost, nadšení ze života.

Takže to byl můj názor na barvy. Teď bych vám tady chtěla udělat menší shrnutí informací o barvách které jsem čerpala z Wikipedia - však jsem je ale opsala mými slovy.

Barvy jsou vytvářeny viditelným světlem které dopadá na naší sítnici. Naše oči jsou citlivé na tři základní barvy: červená, zelená a modrá.

Nic dalšího mi jako důležité nepřipadalo.

Barvy jsou život.


Pro náš život jsou barvy také víceméně důležité. Kdyby nebyly, svět by byl neustále nemocný a trpěl by po zážitcích. Dříve zelné hory by měly našedivělou barvu, potok by místo vody proudil maltou a další, neskutečné věci.
Chci jen doufat, že barvy tu budou navždy s námi.

Jaro, léto, podzim, zima...

Každé období, měsíc i den má svou jedinečnou barvu. K jaru bych charakterizovala světle zelenou. Květy rostou a začíná se oteplovat - i když toto jaro nestálo za nic moc. Nové smíchané barvy příchází na svět, kvetou a kvetou... A léto? K tomu patří neurčitá barva, nějaká barva, která je letní. Neumím říct, jaká přesně, léto může mít spousta barevných podob. Podzim - žlutý čas. Někdy se dá říct, že i hnědý. Listí padá ze stromů, užíváme si to. Padáme do listí a užíváme si podzimních barev. A poslední zima. Bílá zima, jako jste každý z vás mohl slyšet. Zima je krásná, krutá a bílá. Všechny tyto barvy jsou úžasné, nikdo je nikdy nenahradí.

Děkuju za přečtení článku.

Zdroj: informace - Wikipedie, fotky - Profimedia

Basťoch

6. dubna 2011 v 13:39 | Keinna Williams
Nemám moc času, běžím na narodky kamarádky. Ale něco vám sem ještě hodím.

Už nadpis napovídá, že půjde o lidi...s... jak to říct... obezitou. Vlastně slovo "basťoch" či "basťoška" pravděpodobně neznáte. Tak jsem říkala tlustým lidem a dětem když jsem byla malá. Příjde mi to jako vtipný slovo - a kdo brání dětské fantazii aby si vymýšlela vlastní slova. Ale to co mám na mysli je tohle - neodsuzujte lidi od toho jak vypadají... Tak a dost! Nikdo přece tohle tupý pravidlo dodržovat nebude. Každej se "tlouštíkům" směje, a i když ode mě to teda pořádně sedí. Ta kamarádka, co jí jdu teď na narozeniny, je taky basťoška. Je to ale kámoška. Občas, když se pohádáme, jí pomlouvám že je tlustá a myslí si o sobě bůh ví co. Ale to vždycky přestane. Jedinej človek (dívka), na kterou mam na dělání srandy právo, je KikinQa Blondýnka/Rubia/Kočička Hanzlíčková. Chcete-li se pobavit, klikněte sem. Ta kravka má otevřený profil že jí všeci můžou komentovat fotky, příspěvky, videa... takže neváhejte, zaslouží si to ;) Falešná mrcha... něco pěknýho jí tam napište. Jinak, jak má v alternativním jméně "květináč" tak to pro ní měla bejt nadávka, a ona si to dá ještě jako jméno. To je moc. Já jí teď říkám KveticaCharva (po moravsku květina *****). Dobrý ne?

CG Vaše Keinna.

Hodný půjdou do nebe, zlý půjdou do pekla.

5. dubna 2011 v 21:11 | Keinna Williams
Peklo - na toto téma budou asi dva články. Ještě si to rozmyslím.

Slovo "peklo"
Takže když se řekne peklo, tak mě jako první napadne film "Ďábel' a "Ženská věznice" (protože je to v originále "The Women Hell"). Jako druhý mi do hlavy naskočí slovo: čertík. Neptejte se proč, stejně by vás to nezajímalo. Vyhledala jsem si tedy peklo na Wikipedii, jako to dělá větší většina z vás, a našli se mi nějaké zajímavé informace. Peklo. Peklo. Peklo. Legrační slovo prý český výraz slovanského původu. Dřív se tomu prej říkalo smůla nebo dehet. Uff! Ještě že to slovo peklo existuje! A ohěň - to k peklu patří.

Existuje peklo?
Ne. Možná. Ano. Ne. Já na to moc nevěřím. I když se občas za prohřešek bojím, že skončím v pekle. V pekle jsou čertíci, ďáblíci, Luciferové - většinou znáte z pohádek. Já se do pekla jako malá strašně chtěla vždycky podívat. Chtěla jsem zaklepat na toho Lucifera a požádat ho o autogram (však to byla mediální hvězda z pohádek). Taky chodí Mikuláši z čertama který jsou pravděpodobně z pekla. A do toho si vás i vezmou, když zlobíte, v pytli. To, že čerti neexistujou jsem zjistila na Mikuláše roku 2001 páč se jich po ulici procházelo tolik, až mi došlo, že je to převlečená mládež. Dobrý no.

Peklo v cizích jazycích
Ha ha tak jsem si zase hrála s google překladačem a přeložila jsem si slovíčko "peklo" do různých jazyků.
Anglicky = hell, inferno, underworld (podsvětí)
Afrikánsky = Die hel
Albánsky = ferr
Baskicky = Infernua
Bělorusky = piekla
Bulharsky = ad
Čínsky = 地獄 (Díyú)
Dánsky = helvede
Estonsky = porgu
Filipínsky = impyerno
Finsky = helvetti
Francouzsky = l'enfer
Gruzínsky = jojokhet'i
Haitsky = lanfé
Holandsky = hel
Chorvatsky = pakao
Indonésky = neraka
Irsky = ifreann
Islandsky = helvíti
Italsky = Inferno
Japonsky = Jigoku
Kalatánsky = l'infern
Korejsky = jiog
Latinsky = inferno
Litevsky = pragaras
Lotyšsky = elle
Maďarsky = pokol
Makedonsky = pekolot
Malajsky = neraka
Maltsky = infern
Německy = holle (pardón, neumím to "o" s dvěma tečkama)
Norsky = helvete
Polsky = pieklo
Portugalsky = inferno
Rumunsky = iad
Rusky = ad (to vím z vlastní zkušenosti, rusky umím)
Řecky = kólasi
Slovensky = peklo (tak né asi)
Slovinsky = pekel
Srbsky = pakao
Svahilsky = kuzimu
Španělsky = el infierno
Švédsky = helvete
Thajsky = nrk
Turecky = cehennem
Ukrajinsky = peklo (Hmm, jak originální)
Velšsky = uffern

Vidíte, že je si to podobný, a hodně případů je nějak spojený s anglickým názvem "inferno". U nějakých názvů jsem se pobavila, hlavně u vietnamskýho - dia nguc - zkuste si to vyslovit =D

profimedia-0003995906.jpg

I my jsme "týpci z netu"...

29. března 2011 v 14:19 | Keinna
Zdravím! Rozhodla jsem se udělat článek na "Téma týdne" (ano, opravdu ráda dělám uvozovky). Je to zajímavé téma a můžu říct, že s ním mám mnoho zkušeností. Takže doufám, že se vám článek bude líbit.

Určitě jste často slyšeli, že se na internet nesmí dávat vlastní fotky, osobní informace a další. Ale já mám jiný názor: Na internet si dejte co chcete, je to pak váš problém. Ale teď k internetovému seznamování: každý z nás má "kámoše z netu" a píše si s ním ať už přes blog, skype, icq či jiné sociální sítě. Já jsem před nějakým tím půlrokem přestala posedlostí hrou NosTale. Poznala jsem tam horu dobrých i, s dovolením, blbých lidí. S některými jsem se dokonce setkala osobně... dobře, jenom s jedním. Byl to Alex. Jsme do teď kamarádi, ale co se stane, když se kamarády nestanete? Určitě si říkáte: Coby? Ale já to myslím jinak. Kdyby jste si s ním prostě někde dali sraz a on nepřišel nebo to ještě horší - byl by to pedofyl. Tak to už by bylo o trochu vážnější. Určitě si s sebou na první sraz berte obranu (pepřový sprej nebo tak něco). Já jsem si jí sice nebrala, to je pravda, ale zato jsem ho týden před tím viděla na webkameře. Takže doporučuju. Jinak internetové seznamování na teď už všem známé síti Facebook: když vám příjde žádost o přátelství, od někoho koho neznáte osobně, určitě si řeknete: "Kdo to je?" a kliknete na "potvrdit". Já mu teda osobně vždycky napíšu do zpráv jestli se známe. Je to bezpečnější. Ale vrátím se k mým zkušenostím. Jak se vždycky na Skype pořádají ty velký chaty, že tam každej pozve všechny svoje kontakty, tak odtamtuď se znám s mnoho fajn lidma např. Honza (příjmení nebudu zmiňovat) - dobře, s tím se nekamarádím. Je sprostej a vedeme spory. Ale když mám chuť na hádání, vždycky se na něj můžu obratit. Lucie - i když si poslední dobou moc nepíšeme, je to fajn kámoška. Nejlepší na lidech z netu je, že tě nemůžou zradit. Ale tohle, vás asi zřejmě nezajímá. Vraťme se k pedofylům. Když ti kluk něco napíše, a tobě se to nelíbí, neodpovídej a smaž si ho bez varování HNED! Pokud by tě vydíral, obrať se na linku bezpečí, píšou to i v těch vašich "teen" časopisech! Jedna moje kamarádka.. dobře není to kamarádka.. jedna moje známá má na Facebooku otevřený profil. Co to znamená? Každej se ti může kouknout na fotky, informace (ta krá*a tam má i svoje telefonní číslo a adresu) a může ti komentovat příspěvky, fotky, statusy... Je to brutal. Ale jinak: jak se s někým bezpečně seznámit přes internet? Já osobně doporučuji Alik.cz i když tam sama nechodím. Všechno kontrolují administrátoři takže se ničeho nemusíte bát. Dále Ufonek.net, blog.cz (když tam nedáváte extrémní intimní informace) a online hry jako je IMVU, NosTale, Metin2 a 4Story. Nehraju ale nic z toho. Jak se neseznamovat? To je lehké. Nikam nelezte. Pokud se chcete seznámit, ale bezpečně, tak to jsem uvedla v předešlé "větě" (nevím jak tomu jinak říkat, odstavec to není). Co teda není bezpečné: Facebook (jenom v případě když to máte jako ta moje kámoš... známá), Chatroulette (úplně primitivní stránka kde se s ostatními vidíš přes video), Libimseti (To má být jako co? Sexseznamka?), Sexbook (Nenutno vysvětlovat...) a Kecal.cz což je to nejhorší na co jsem narazila - zní to neškodně, ale nikoho na pokec tam nenajdete! To samé Lide.cz, i když to ještě docela ujde. A teď další menší téma: Moje zkušenost se špatným seznámením přes internet? Ano, jedno, možná dvě jsou. Ten první případ je Martin (příjmení neřeknu). Chodila s ním kámoška přes jednu hru. Dobře nechodila. Jenom "chodila". Byl docela milý, až do té doby, co po té kámošce nechtěl aby přijela za ním do České Lípy. Prý tam přijede páč tam bydlí její děda. Samozřejmě že ale nebyla tak stupidní. Dále nám psal různé prasárny jak dneska onanoval a tak podobně (existuje zkratka pro "a tak podobně" ?). Byl na Skype i Facebooku online celý den. Jeho fotku co měl na profilu jsem ale našla na Seznam.cz když jsem si do obrázků zadala: kluk (potřebovala jsem něco na projekt do školy). Byla to jeho fotka. Vlastně nebyla. Nevím čí byla, ale jeho 100% ne. Další den ve zprávách hlásili, že zatkli pedofyla z České Lípy který zabil a poté brutálně znásilnil dvě dívky získané z netu. Martin nebyl online nikde. Šokovalo mě to. Kamarádka už to také ví. Byl to opravdu on? To je ale otázka... Další "případ" není jistý... tedy pokud je normální že někdo má přezdívku Sexík. Je to hnusný se za někoho vydávat. Seznamování přes internet je nebezpečné. Radím, aby jste si nedávali jako profilovou fotku vaší fotku ale nějakou třeba animovanou postavičku nebo tak něco. Ale stejně je to váš problém... o tom už jsme ale mluvili.

Jo a co nadpis? Prostě ty lidi se kterýma si píšeme si také můžou myslet že jsme ůchylové. Ale aby vám věřil, na tu webkameru nechoďte! Jedině pokud jí má on/a! Prostě půlku z mých kontaktů na Skype neznám osobně. Jsme týpci z netu. A oni taky.

Úvodem...?

29. března 2011 v 13:29 | Keinna
Asi bych vás tady měla přivítat. Takže vítejte.

Úvody mi nikdy moc nešli. A nikdy nepujdou. A kdo jsem? Bezohledná, škaredá, zlomyslná, zlá, lakomá, ůchylná, nekamarádská a beze smyslu pro humorná (část z toho samozřejmě není pravda, je to jen pro naladění "atmosféry") blondýnka. Blbá. Mohlo by se toho jmenovat miliony. Mám ráda hudbu, jednu písničku dokážu poslouchat celý den vč. Adele, Kelly Schembri a Britney Spears. Herečky: Barbora Hrzánová, Cobie Smulders, Alyson Hannigan. Herce: Josh Radnor, Jason Segel. Ano, to je vše. Mám ráda jen taletované lidi, a tito právě jsou. Jsem prostě studentka, a moje "dojmy" si nemůžu nechat jen tak pro sebe, pro zábavu. Ráda bych se tady s vámi o to podělila. Je jedno, jestli si to někdo přečte nebo ne, prostě se potřebuju vypsat. Z problémů, radostí a "dojmů"... ale o tom už jsme mluvili. Moje pravé jméno tu zmiňovat nebudu, jsem prostě Keinna Williams. A jak vypadám? Taky by vás to správně nemělo zajímat. Ale tahle fotka se mi povedla, takže jí sem dám.

Nejsem nějaká "modelka" takže mám jednu, max. dvě fotky na kterých jsem já, a fotila jsem je sama. Jo a další připomíňka: čísla píšu slovy.
 
 

Reklama